- NC2D-DC24V
NC2D-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5A DPDT(25.4x11.2)mm Socket
Description
Search Keywords: NC2DDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:NC2D-DC24V
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Socket
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:1.6 KOhm