- LKQ1AF-24V-TV-8
LKQ1AF-24V-TV-8
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 8A SPST-NO(24x11x25)mm THT
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: LKQ1AF24VTV8
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:LKQ1AF-24V-TV-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:8 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:2.304 KOhm