- JW2SN-DC24V
JW2SN-DC24V
Panasonic Electronic Components
General Purpose Relay - JW Series - Power - Non Latching - DPDT - 24 VDC - 5 A.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW2SNDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW2SN-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:5 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm