- JW2ASN-B-DC24V-F
JW2ASN-B-DC24V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5A DPST-NO (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW2ASNBDC24VF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW2ASN-B-DC24V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:TH
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C