- JW1FSN-DC48V
JW1FSN-DC48V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 10A SPDT(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1FSNDC48V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FSN-DC48V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536490075
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:10 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:4.4 KOhm