- JW1FSN-DC24V-F
JW1FSN-DC24V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10A SPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1FSNDC24VF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FSN-DC24V-F
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm