- JW1FSN-DC24V
JW1FSN-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10A SPDT(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1FSNDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FSN-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm