- JW1FSN-DC18V-F
JW1FSN-DC18V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 18VDC 10A SPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
Description
Search Keywords: JW1FSNDC18VF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FSN-DC18V-F
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:18 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:611 Ohm