- JW1FSN-DC12V-F
JW1FSN-DC12V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A SPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1FSNDC12VF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FSN-DC12V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:TH
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:270 Ohm