- JW1FSN-B-DC24V
JW1FSN-B-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10A SPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1FSNBDC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FSN-B-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm
Product Guides
Product Changes
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
88
Can Ship immediately
Buy all 88 in-stock or the regular minimum order quantity of 100