- JW1FEN-DC18V
JW1FEN-DC18V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 18VDC 10A SPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
Description
Search Keywords: JW1FENDC18V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FEN-DC18V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:18 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:611 Ohm