- JW1FEN-DC12V
JW1FEN-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A SPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1FENDC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1FEN-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:270 Ohm