- JW1AFSN-DC24V-F
JW1AFSN-DC24V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(28.6x12.8x20)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1AFSNDC24VF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1AFSN-DC24V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm