- JW1AFSN-DC12V-TV
JW1AFSN-DC12V-TV
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1AFSNDC12VTV
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1AFSN-DC12V-TV
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:270 Ohm