- JW1AFSN-DC12V
JW1AFSN-DC12V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 12VDC 270Ohm 10A SPST-NO (28.6x12.8x20)mm THT Power Relay
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1AFSNDC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1AFSN-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:10 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:270 Ohm