- JW1AFSN-B-DC48V-F
JW1AFSN-B-DC48V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 10A SPST-NO (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1AFSNBDC48VF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1AFSN-B-DC48V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:4.4 KOhm