- JW1AFSN-B-DC12V-F
JW1AFSN-B-DC12V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW1AFSNBDC12VF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1AFSN-B-DC12V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:270 Ohm