- JW1AFSN-B-DC12V
JW1AFSN-B-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Description
Search Keywords: JW1AFSNBDC12V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW1AFSN-B-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:270 Ohm
Product Guides
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
30
Can Ship immediately
Buy all 30 in-stock or the regular minimum order quantity of 100