- JTV1AS-TMP-12V
JTV1AS-TMP-12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(31.9mm 26.9mm 20.2mm) Top Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JTV1ASTMP12V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JTV1AS-TMP-12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:30 A
Mounting:Top Mount
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C