- JTN1E-TMP-F-DC12V
JTN1E-TMP-F-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 20(NO)A/10(NC)A SPDT (( 32.2mm 27.4mm 27.9mm)) Top Mount
데이터 시트 액세서리
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
설명
Search Keywords: JTN1ETMPFDC12V
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:3 A
Mounting:Top Mount
Termination Style:N/A
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C
Coil Resistance:180 Ohm