- JTN1AS-TMP-F-DC15V
JTN1AS-TMP-F-DC15V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 15VDC 30A SPST-NO(32.2x27.4x27.9)mm Top Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JTN1ASTMPFDC15V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JTN1AS-TMP-F-DC15V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:15 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Top Mount
Termination Style:N/A
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C