- JTN1AS-PA-F-DC24V
JTN1AS-PA-F-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 30A SPST-NO(31.9x26.9x20.2)mm THT
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JTN1ASPAFDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JTN1AS-PA-F-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO10703
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-55 to 85 °C