- JTN1AS-PA-F-DC18V
JTN1AS-PA-F-DC18V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 18VDC 30A SPST-NO(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JTN1ASPAFDC18V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JTN1AS-PA-F-DC18V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:18 V
Contact Arrangement:SPST-NO10703
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-55 to 85 °C