- JTN1AE-PA-F-DC18V
JTN1AE-PA-F-DC18V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 18VDC 30A SPST-NO (( 31.9mm 26.9mm 20.2mm)) Through Hole
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JTN1AEPAFDC18V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JTN1AE-PA-F-DC18V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:18 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C