- JT1E-DC24V
JT1E-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 40(NO)A/30(NC)A SPDT (( 31.8mm 26.9mm 19.1mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JT1EDC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JT1E-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:N/A
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C