- JT1AG-TMP-DC12V
JT1AG-TMP-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO (( 32.2mm 27.4mm 27.9mm)) Top Mount
Description
Search Keywords: JT1AGTMPDC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JT1AG-TMP-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
ECCN:EAR99
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Top Mount
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C