- JT1AE-TMP-DC48V
JT1AE-TMP-DC48V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 30A SPST-NO (( 32.2mm 27.4mm 27.9mm)) Top Mount
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JT1AETMPDC48V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JT1AE-TMP-DC48V
HTS:8536490075
ECCN:EAR99
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Top Mount
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C