- JT1AE-DC12V
JT1AE-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO (( 32.51mm 27.43mm 20.4mm)) Through Hole
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JT1AEDC12V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JT1AE-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:N/A
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C