- JS1-B-12V-F-6K
JS1-B-12V-F-6K
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DC/10AAC SPDT(22x16x16.4)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JS1B12VF6K
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JS1-B-12V-F-6K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536490050
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT10703
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:400 Ohm