- JQ1P-B-24V-F
JQ1P-B-24V-F
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VDC 1.44KOhm 10(NO)/3(NC)A SPDT (20x10x16)mm THT Power Relay
Discontinued & Replaced
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JQ1PB24VF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JQ1P-B-24V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:10(NO)/3(NC) A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:1.44 KOhm