- JQ1A-B-24V-F
JQ1A-B-24V-F
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VDC 2.88KOhm 5(NO)/2(NC)A SPST-NO (20x10x16)mm THT Power Relay
Datasheet Accessories
Description
Search Keywords: JQ1AB24VF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JQ1A-B-24V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:2.88 KOhm