- JA1C-TM-AC220V-P
JA1C-TM-AC220V-P
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 220VAC 15A SPDT (50x30.1x37.8)mm Top Mount Power Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JA1CTMAC220VP
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JA1C-TM-AC220V-P
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:220 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:15 A
Mounting:Top Mount
Termination Style:0.187Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-10 to 50 °C