- HX2SA-4.5V-Z-B
HX2SA-4.5V-Z-B
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 2A DPDT (( 15mm 9.4mm 8.4mm)) Surface Mount Automotive
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HX2SA45VZB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HX2SA-4.5V-Z-B
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:31 mA