- HL2-PL-DC110V
HL2-PL-DC110V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 110VDC 10A DPDT(27.2x20.8x36.9)mm THT
Description
Search Keywords: HL2PLDC110V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HL2-PL-DC110V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:110 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:Yes
Operating Temperature:-50 to 70 °C
Coil Resistance:10 KOhm