- HJ4-L-AC240V
HJ4-L-AC240V
Panasonic Electronic Components
Relays 240VAC 5A 4PDT (28x21.5x35.5)mm Plug-In General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HJ4LAC240V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HJ4-L-AC240V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536490050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:240 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Connector
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:Yes
Operating Temperature:-40 to 70 °C