- HE2AN-Q-AC240V
HE2AN-Q-AC240V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 240VAC 25A DPST-NO(60x33x46.2)mm Flange
Description
Search Keywords: HE2ANQAC240V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE2AN-Q-AC240V
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:240 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Flange Mount
Termination Style:0.25Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C