- HE2AN-AC48V
HE2AN-AC48V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VAC 25A DPST-NO(50x33x46.2)mm Plug-In
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HE2ANAC48V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE2AN-AC48V
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:48 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Connector
Termination Style:0.25Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C