- HE1AN-S-DC24V
HE1AN-S-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 30A SPST-NO(51x34x52.8)mm
Description
Search Keywords: HE1ANSDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE1AN-S-DC24V
Supplier Standard Pack:
10 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:N/A
Termination Style:Screw Terminal
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C