- HE1AN-P-DC12V
HE1AN-P-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(38x33x36.3)mm THT
Description
Search Keywords: HE1ANPDC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE1AN-P-DC12V
Supplier Standard Pack:
25 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C