- HE1AN-DC12V
HE1AN-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(50x33x35)mm Plug-In
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HE1ANDC12V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE1AN-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Connector
Termination Style:Solder Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C