- HC4-H-AC115V
HC4-H-AC115V
Panasonic Electronic Components
Relays 115VAC 5A 4PDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
BOX Packaging
Description
Search Keywords: HC4HAC115V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HC4-H-AC115V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:115 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Connector
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 70 °C