- HC1-H-AC115V-F
HC1-H-AC115V-F
Panasonic Electronic Components
Relays 115VAC 10A SPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Socket Signal Relay Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HC1HAC115VF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HC1-H-AC115V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:115 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Socket
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 70 °C