- DSP2A-DC12V
DSP2A-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
Description
Search Keywords: DSP2ADC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DSP2A-DC12V
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:480 Ohm