- DSP1-DC24V-R-F
DSP1-DC24V-R-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5A SPST-NO/SPST-NC(20.2x11x10.5)mm THT
Description
Search Keywords: DSP1DC24VRF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DSP1-DC24V-R-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO,SPST-NC
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 65 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm