- DSP1-DC12V-R-F
DSP1-DC12V-R-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5A SPST-NO/SPST-NC(20.2x11x10.5)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DSP1DC12VRF
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DSP1-DC12V-R-F
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO,SPST-NC
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 65 °C
Coil Resistance:480 Ohm