- DSP1A-L2-DC12V-R
DSP1A-L2-DC12V-R
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DC/8AAC SPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DSP1AL2DC12VR
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DSP1A-L2-DC12V-R
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:480 Ohm