- DSP1AE-L-DC24V
DSP1AE-L-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DCA/8ACA SPST-NO (( 20.2mm 11mm 10.5mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: DSP1AELDC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DSP1AE-L-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:3.84 KOhm