- DSP1A-DC24V-R
DSP1A-DC24V-R
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/8AAC SPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DSP1ADC24VR
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DSP1A-DC24V-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
2
Ships today, if you order in
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 50