- DE1A-L2-24V
DE1A-L2-24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(25x12.5x12.5)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DE1AL224V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DE1A-L2-24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536410050
COO:EU
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:2.88 KOhm