- DE1A-L-12V
DE1A-L-12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO(25x12.5x12.5)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DE1AL12V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DE1A-L-12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536410050
COO:EU
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:1.44 KOhm